رئیس جمهوری قزاقستان:مذاکرات آستانه موجب کاهش مناقشات سوریه شد

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ طراحی

رئیس جمهوری قزاقستان:مذاکرات آستانه موجب کاهش مناقشات سوریه شد

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶

رئیس جمهوری قزاقستان:مذاکرات آستانه موجب کاهش مناقشات سوریه شد

به گزارش ایرنا  رئیس جمهوری قزاقستان گفت : مذاکرات آستانه موجب کاهش مناقشات و پایان جنگ در برخی مناطق سوریه شده و امکان برگزاری همایش سوچی را فراهم کرده است .

 

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ‘،نور سلطان نظربایف در مصاحبه با شبکه اول تلویزیون روسیه به تشریح اهمیت مذاکرات آستانه برای رفع بحران سوریه پرداخت و افزود: باید برایر رفع بحران در سوریه تلاش کرد در غیر این صورت جهان نمی تواند در یک آرامش و صلح که همه ما به آن نیاز داریم ، بسر ببرد .

وی افزود: قزاقستان در سال های گذشته خود را بعنوان کشوری صلح دوست که مورد اعتماد جهانیان است ، اثبات کرده است .

رئیس جمهوری قزاقستان گفت : ولادیمیر پوتین به همراه روسای جمهوری ایران و ترکیه خواستار میزبانی آستانه برای مذاکرات هیات های رسمی و نیروهای مخالف دولت سوریه شدند ، ما نیزچنین امکانات را ارایه کردیم .

نظربایف با اشاره به اینکه،تاکنون در پایتخت قزاقستان ، هشت دور مذاکره میان کشورهای ضامن آتش بس سوریه – ایران ، ترکیه و روسیه – و سایر طرفین برگزار شده است ، گفت : همه این مذاکرات مهم ارزیابی شده چرا که در این مذاکرات کسانی حضور دارند که در گفت و گو های ژنو مشارکت نداشتند.

وی افزود: موضع قزاقستان درباره مذاکرات آستانه یکسان با موضع ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه است و آنچه ولادیمیر پوتین بر حل مسالمت آمیز و دیپلماتیک این بحران تاکید دارد ، در این راسنا هم تلاش می شود .

رئیس جمهوری قزاقستان گفت : در حال حاضر بازیگران اصلی سیاست جهانی نمی توانند به توافق برسند و اعتماد میان آنها وجود ندارد .

نظر بایف افزود:آینده جامعه بشری باید به جهان چند قطبی و توجه به نظرات دیگران مبتنی شود .

زیران امور خارجه سه کشور ضامن آتش بس در سوریه شامل ایران ، روسیه و ترکیه ، ۱۶مارس برابر با روز جمعه ۲۵ اسفند در آستانه گردهم می آیند.

 

 

Share/Save/Bookmark

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم